Geometri dersi, bazı zamanlar çok eğlenceliyken bazı zamanlar öğrencileri çok uğraştıran bir derstir. Fakat YKS Geometride başarılı olmak, sabır isteyen bir iştir. Bu yüzden sabrınızı korumak ve düzenli çalışmak önemlidir.

Düzenli Derse Katılın

YKS Geometride başarılı olmak istiyorsanız, dersi kendi kendinize çalışmak yerine ilk önce öğretmeninizden dinlemelisiniz. Bu yüzden düzenli olarak dersleri takip etmeniz önemlidir. Çünkü geometri görsel bir derstir.

Yazarak Çalışın

Not almadan ve sadece dinleyerek YKS Geometriye hazırlanmazsınız. Her zaman elinizde bir kalem ve kağıt olmalıdır. Verilen şekilleri çizmeniz ve gerekli yerleri not almanız çok daha faydalı olacaktır.

Pratik Yapın

Bol soru çözmek YKS Geometrinin altın kuralıdır. Soru tiplerini iyice görmek ve farklı açılardan bakabilmek adına düzenli olarak pratik yapmanız önem taşır.

Yardım İstemekten Çekinmeyin

YKS Geometri çoğu öğrenciyi zorlayan bir derstir. Bu derste anlamadığınız noktaların olması çok normaldir. Önemli olan bu eksikleri kapamaya çalışmak. Çevrenizdeki uzman kişilere danışmak, öğretmenlere soru sormak ve özel ders almak gibi seçenekleri tercih edebilirsiniz.