Felsefe, temelinde mantığı ve düşünmeyi barındıran bir derstir. Bu derse ezber şeklinde bakmak yanlış olur. Bilgileri aldıktan sonra analiz etmeli ve üstüne düşünmelisiniz. YKS Felsefe dersinde başarılı olmanız için gereken adımları sizlerle paylaşacağız.

Konuları Ezberlemeyin

YKS Felsefe çalışırken yapacağınız ilk yanlış ezberleme tekniğidir. Bunun yerine konuları derininden anlamaya çalışın. Öğrendiğiniz düşünceleri değerlendirin ve analiz edin.

Küçük Notlar Alın

Konularla ilgili anahtar kelimeleri tespit etmeye çalışın. Bu anahtar kelimeler, konuları sonrasında çalıştığınızda size hatırlatma yapacaklardır. Bu yüzden uzun notlar yerine bu kelimelerle notlarınızı alabilirsiniz.

Kavramlara Önem Verin

YKS Felsefe içerisinde birçok kavram bulunmaktadır. Bu kavramların anlamlarını, hangi konular ve filozoflarla ilgili olduğunu bilmeniz gerekir. Bu sayede soruları çok daha hızlı çözebilirsiniz.

Konularla İlgili Kitap Okuyun

YKS Felsefe konuları ile ilgili yazılmış birçok kitap bulabilirsiniz. Anlatılan konuları, gerçek hayatla bağdaştırarak daha iyi kavrayabilirsiniz. Temel seviyede bu konuları, örneklerle anlatan birçok kitap mevcuttur.