YKS Coğrafya Dersinde Başarıyı Artıran Tüyolar

Coğrafya dersi çevremizde net olarak görebileceğimiz bilgileri bize sunar. YKS Coğrafya özellikle sözel ve eşit ağırlık öğrencileri için büyük önem taşır. Bu derste başarılı olmak için doğru yöntemleri uygulamak gerekir.

Bilgileri Görselleştirin

Çoğumuz için, bir resmin ayrıntılarını hatırlamak, bir dersin ayrıntılarını hatırlamaktan çok daha kolaydır. Görselleştirme, hemen hemen her konuda çalışırken kullanılabilecek bir ezberleme stratejisidir, özellikle coğrafya çalışırken etkilidir.

Sık Sık Tekrar Etmek

Sık aralıklarla tekrar etmek, her ders için geçerli bir yöntemdir. Fakat coğrafya kendi içinde çok fazla bilgi bulundurur ve bu bilgiler birbiri ile bağlantılıdır. Bu bağlantıları iyi kavramak ve hatırlamak önemlidir.

Çıkmış Konulara Ağırlık Verin

ÖSYM’nin YKS Coğrafya bölümünde, her sene sorduğu konuları analiz ederek bu konuları çalışmaya ağırlık verirseniz, netlerinizde daha fazla artış görebilirsiniz.

Harita Kullanımı

YKS Coğrafyanın temelinde haritalar yatar. Dünya ve Türkiye haritalarını iyi bilmek, temelinizi sağlamlaştırır. YKS Coğrafyada başarılı olmak istiyorsanız, bu haritalara çalışarak başlayabilirsiniz.