YKS Biyoloji Dersinde Başarıyı Artıran Tüyolar

YKS Biyoloji Dersinde Başarıyı Artıran Tüyolar

  • 12 Oct 21
  • Dersimix Akademi
  • 62 views
  • 0 Comment

YKS Biyoloji içeriğinde çok fazla bilgi ve öğrenilmesi gereken birçok detaylı konu vardır. Bu konuları ezberlemeye çalışmak yapılabilecek en büyük hatalardan biridir. Ezberlemekten ziyade konunun mantığını kavramak ve düzenli tekrar etmek en iyi yöntemdir. Bu yöntemlerin dışında ise yapılması gereken bazı şeylerden bahsedeceğiz.

Derslerde Aktif Katılım Gösterin 

Derslerde sadece okuyarak veya dinleyerek çalışmadan ziyade not alarak, sesli bir şekilde öğrendiğiniz konuları anlatarak, soru sorarak çok daha başarılı olabilirsiniz.

Aklınızda Canlandırın

YKS Biyolojide ezberlenmesi gereken birçok bilgi vardır. Öğrencilerin yaptığı hatalardan biri sadece ezber yöntemi ile ders çalışmaktır. Konuları öğrenirken aklınızda canlandırırsanız, konuyu anlamanız ve kavramanız o kadar kolay olur.

Konudan Hemen Sonra Soru Çözün

Bir konuyu öğrendikten sonra konuyu pekiştirmek için soru çözmeniz faydalı olacaktır. Bu noktada konuyu net olarak öğrenip öğrenmediğinizi de görmüş olacaksınız.

Neden – Sonuç İlişkisine Dikkat Edin

YKS Biyoloji konularını öğrendikçe her bir konuda neden – sonuç ilişkisi var olduğunu göreceksiniz. Bu ilişkiyi iyi anlamak ve analiz etmek, konuları daha iyi kavramanıza yardımcı olacak.