Matematik dersi çoğu öğrencinin gözünü korkutan bir derstir. Çünkü çoğu öğrenci bu dersi çok zor bulur ve yeterli başarıyı yakalayamaz. Sebebi ise doğru yöntemlerle ve düzenli olarak çalışmamaktır. Özellikle sınav döneminde olan öğrencilerimize TYT Matematiğe nasıl çalışmaları gerektiğini, bu yazımızda anlatacağız.

Pratik Yapmak

TYT Matematikte başarılı olmak isteyen bir öğrenci düzenli olarak çalışmanın yanında, bolca soru çözmeli ve pratik yapmalıdır. Karşısına çıkabilecek soru tiplerini gördüğünde, çok daha kolay bir şekilde soruları çözebilir.

Seviyeye Uygun Çalışmak

Her öğrencinin pratik ve teorik bilgisi aynı olmayabilir. Kendi seviyenizi tespit ettikten sonra düzeyinize uygun kaynaklar almanız ve o düzeyde sorular çözmeniz gerekir.

Soru Defteri Tutmak

Bazı sorularda ne kadar uğraşsanız da çözüme ulaşamayabilirsiniz. Hocanızdan veya arkadaşınızdan aldığınız yardımla beraber çözülen soruyu, bir deftere not etmenizi öneririz. Bu soruları tek bir defterde tutup zaman zaman kendiniz çözmeyi deneyebilirsiniz.

Kendinizi Şartlamayın

Başarısızlığın en büyük sebeplerinden biri, yapamıyorum demektir. Kendinize inanın ve bir şekilde üstesinden gelebileceğinizi hep hatırlayın. Olumsuz düşüncelere şartlanmanız başarıyı engelleyecektir.