TYT Geometri Dersine Nasıl Çalışılır?

Geometri dersi, bazı zamanlar çok eğlenceliyken bazı zamanlar öğrencileri çok uğraştıran bir derstir. TYT Geometri konularında başarılı olmak sanıldığı kadar zor değildir. Eğer doğru yöntemlerle TYT Geometriye çalışırsanız, net sayınızın ve başarınızın arttığını rahatlıkla göreceksiniz. Fakat bu derste başarılı olmak sabır isteyen bir iştir. Sabrınızı koruyup aşağıda bahsedeceğimiz maddeleri uygularsanız eninde sonunda başarılı olacaksınız.

Konu Sırasını Bozmayın

TYT Geometri, birbiri ile bağlantılı konuları içeren bir derstir. Bu yüzden bir konuyu tam anlamıyla bitirmeden, diğer konuya geçmemeniz gerekir.

Çözümlü Soruları İnceleyin

Önceden çıkmış veya ders kitaplarınızda bulunan çözümlü soruları, konu bitimlerinizde veya konuyu pekiştirmek adına inceleyebilirsiniz. Bu sayede konuyu daha iyi kavrayabilirsiniz.

Soruları Çok İyi Okuyun

Çoğu öğrencinin düştüğü hatalardan biri, soruyu tam olarak okumadan ve anlamadan çözüme başlamasıdır. Öğrenci, soruda kaçırdığı noktalar yüzünden hem sorunun cevabına ulaşamaz hem de vaktini boşuna kaybetmiş olur. 

Kendi Seviyenize Uygun Soruları Çözmek 

Seviyenize uygun sorularla başlamak hem sizi motive eder hem de konuları çok daha rahat bir şekilde kavramanızı sağlar.

Sabırlı Olun

TYT Geometri sabır işidir. Bol bol soru çözmek, düzenli olarak çalışmak gerekir. Bu yüzden ilk başta başarılı olamasanız bile vazgeçmeden çalışmaya devam etmelisiniz.