YKS DİN KÜLTÜRÜ

  • 130 Görüntüleme

TYT Din Kültürü soru sayısı azlığından dolayı, bazı öğrencilerin yeterince önem vermediği bir derstir. Daha öncede bahsettiğimiz gibi, TYT sınavında Sosyal Bilimler puan açısından büyük bir önem taşır. Bu yüzden TYT Din Kültürü dersine çalışmak gerekir.

Kavramlarla Başlayın

Din Kültürü dersinde bilmediğiniz birçok kavram olabilir. Öncelikle bu kavramların anlamını bilmeniz gerekir. Kavramların anlamları bildiğiniz takdirde soruların çoğunu da kolaylıkla çözebilirsiniz.

Konu Testleri Çözün

Konuları çalıştıktan sonra daha iyi pekiştirmek ve anlamak için konu testleri çözmeyi unutmayın. Konuyla ilgili yeterli seviyeye gelmek için konu testlerini de çözmeniz gerekir.

Notlar Çıkarın

Konuları sık sık tekrar etmek daha iyi hatırlamanızı sağlayacaktır. Öğrencilerin eğitim hayatında yaptığı hatalardan biri not almamaktır. Konuyla ilgili notlarınızı alarak çalışmanız daha faydalı olacaktır.

Önemli Yerleri Renkli Kalemle Çizin

Çalıştığınız konu anlatımlı kitapta, anlatılan bazı önemli yerleri renkli kalemleriniz çizebilirsiniz. Tekrar aynı konulara döndüğünüzde çalıştığınız yerleri daha kolay hatırlamanıza yardımcı olacaktır.