Türkçe, ana dilimiz olmasının yanı sıra, ilk okul birinci sınıftan üniversite son sınıfa kadar eğitim hayatımızda olan belki de tek ders. Hatta üniversiteyi bitirip iş hayatına atıldıktan sonra bile gerek yazılı gerek sözlü iletişimde Türkçeyi etkin kullanan kişilerin her daim bir adım önde olduğunu söyleyebiliriz. Hal böyle olunca, Türkçe dersini küçük yaşlardan itibaren sıkı tutmanın önemi daha iyi anlaşılıyor. Peki sizin çocuğunuzun Türkçesi nasıl?

Çocuğunuzun Okuduğunu Anlama Yeteneğine Özel İlgi

Türkçeden özel ders almak çocuğunuzun sadece Türkçe dersindeki başarısını değil tüm derslerindeki başarısını arttırır. Çünkü Türkçe özel ders öğretmenleri, çocuğunuza kitap okumayı da sevdirecek ve çeşitli ders içi etkinliklerle çocuğunuzun okuduğunu anlama yeteneğini güçlendirecektir. Okuduğunu anlama yeteneği iyi olan bir çocuğun Türkçeden matematiğe tarihten biyolojiye kadar her derste soru köklerini çok daha hızlı kavraması beklenir.

Farklı Soru Tiplerinin Önemi

Okuldaki Türkçe derslerinde, öğrenci sayısının çokluğu ve süre kısıtlaması gibi sebeplerden dolayı çocuğunuz yalnızca belli başlı soru tipleriyle karşılaşır. Özel öğretmenden Türkçe dersi alan çocuklar, sınavlarda karşılarına çıkması mümkün olan tüm soru tipleriyle erkenden karşılaşmış olur.  Ayrıca Türkçe, sözel bir ders olmasına karşın ezberden ziyade mantığın ön planda tutulduğu bir derstir. Özel öğretmen, çocuğunuza farklı konuların ve soru tiplerinin mantığını etkili bir şekilde öğretir. Bu sayede kalıcı öğrenme gerçekleşir. Türkçenin lise giriş sınavından üniversite sınavına, KPSS'den ALES'e pek çok önemli sınavın temel dersi olduğunu unutmamalısınız. Türkçe dersinde kalıcı öğrenme gerçekleştiği takdirde çocuğunuz hayatı boyunca tüm sınavlarda avantajlı olacaktır.

Özel Öğretmen İle Paragraf Soruları Çocuk Oyuncağı

Ülkemizde sınav düzenlemekle görevli olan kurumların özellikle son yıllarda uzun mu uzun paragraf sorularına yönlendiği herkesin malumu. Öyle ki ilerleyen yıllarda matematik sorularının dahi sözel paragraflardan oluşması bekleniyor. Söz konusu paragraflar, sürenin kısıtlı olduğu stresli sınav atmosferinde öğrencileri fazlasıyla zorluyor. Türkçe özel ders öğretmenleri de tam bu noktada devreye giriyor. Özel dersler aracılığıyla paragraf sorularının en kısa yoldan nasıl çözüleceğini keşfeden öğrenciler büyük avantaj yakalıyor.

Özel Öğretim Yöntemleri

Her öğrencinin Türkçe dersini aynı yöntem ve aynı hızla öğrenmesi pek mümkün değildir. Türkçe özel ders öğretmenleri, çocuğunuzun öğrenme şekline ve öğrenme hızına uygun hareket eder. Çocuğunuzun öğrenme alışkanlıkları ışığında; derslerde, video, hikaye, grafik, resim ve ses kaydı gibi materyaller kullanırlar. Bu sayede çocuğunuz Türkçe dersini en verimli şekilde öğrenmiş olur.

Türkçe özel ders öğretmenleri, çocuğunuz için en iyi anlatım yöntemini tercih etmenin yanı sıra çocuğunuz için detaylı ve gerçekçi çalışma programları da hazırlar. Çocuğunuzu sıkmayacak ödevler verir. Bu sayede çocuğunuz, Türkçe dersini sıkıcı ve zor bir ders gibi görmez. Eğlenirken öğrenme fırsatı yakalar. Çocuğunuz için en doğru Türkçe öğretmenini DersimiX'de bulabilirsiniz!