Tarih Dersinde Özel Öğretmen

Tarihi iyi öğrenmek sadece tarih dersinde başarılı olmanı sağlamıyor. Aynı zamanda entelektüel gelişimini de destekliyor. Tarihi çok iyi bilen kişiler, geleceğe dair tutarlı öngörülerde bulunabiliyor. Kısacası tarih dersini en başından itibaren sıkı tutmanın avantajları saymakla bitmiyor. Eğer sen de tarih dersine ilgi duyuyor veya tarih dersinde zayıf olduğunu düşünüyorsan bilgilerini özel dersler ile pekiştirebilirsin. Tarihe halihazırda bir ilgin varsa, özel ders öğretmenine aklına takılan her şeyi sorabilirsin. Konulara en ince ayrıntılarına kadar hakim olabilirsin. Tarih dersinde başarısız olduğunu hissediyorsan da özel öğretmeninle hayalindeki başarıya çok daha kısa sürelerde ulaşabilirsin.

Sınavlarda Tarihten Full Çek

Liseye veya üniversiteye giriş sınavlarına mı hazırlanıyorsun? Eğer cevabın evet ise, sınavlarda tarih testlerini fullemek için özel ders alabilirsin. Özel tarih dersi veren öğretmenler, derslerini okul veya dershanedeki gibi sadece müfredatı tamamlamayı amaçlayarak işlemez. Dersleri çok daha ilgi çekici hale getirirler. Böylece konuları ezberleyip kısa sürede unutmak yerine kalıcı bir şekilde öğrenebilirsin. Ayrıca tarih sorularında seni büyük bir hızla doğru cevaba ulaştıracak özel taktikler verirler. Bu sayede önemli sınavlarda daima rakiplerinden bir adım önde olursun.

Sınıf Birinciliğine Oynamak İster Misin?

Tarih yazılılarında zorlanmak ve düşük notlar almak kaderin değil! Özel öğretmenin, seni okul müfredatına en iyi şekilde hazırlar. Yazılıda çıkabilecek konu ve soruları tane tane anlatır. Tarih dersiyle başı belada olan öğrenciler bile özel dersler sayesinde sınıf birinciliğine ulaşabilir.

Tarih Dersi Sıkıcı Değildir!

Kalabalık sınıf ortamında tekdüze işlenen tarih dersleri herkese sıkıcı gelebilir. Okuldaki öğretmenin, tarih dersinin konularını belirli bir süreye sığdırmak zorundadır. Bu yüzden istemeyerek de olsa okuyup geçme veya yüzeysel anlatım gibi yöntemler kullanabilir. Ancak tarih özel dersi veren öğretmenler, sana bir ağabey/abla gibi yaklaşır. Ders sırasında dikkatini daima canlı tutacak anlatım yöntemleri kullanırlar. Tarihe olan ilgini cezbetmek için belgesel, dizi, film ve roman tavsiyelerinde bulunurlar. Birbirinden eğlenceli araştırma ödevleri verirler. Sana kalan tek şey eğlenirken öğrenmek olur.

Tarih Dersindeki Başarı Bulaşıcıdır

Özel öğretmenden tarih dersi aldığın süre boyunca kendini pek çok alanda geliştirme fırsatı yakalarsın. Zira tarih dersi, sadece geçmişte olup bitenleri incelemekten ibaret değildir. Tarih dersinde başarılı olduğun zaman, neden-sonuç ilişkisi kurma ve olayları farklı açılardan yorumlama gibi beceriler kazanırsın. Söz konusu beceriler, Türkçe dersinden matematik dersine kadar tüm derslerde başarılı olmanı sağlar. Özel öğretmenin ile bol bol pratik yaparak tarih derslerindeki soru köklerini hızlıca okuyabilir ve yorumlayabilirsin. Soru kökleriyle ilgili temel mantığı kavradığında, özellikle Türkçe dersinde de başarı göstermen işten bile değildir. Ayrıca gün geçtikçe, matematik ve fen bilgisi gibi alanlarda da sözel soru kökleri daha çok karşımıza çıkıyor.

Tarih Dersi Pek Çok Kapıyı Aralar

Özel öğretmenin, tarih dersinde başarılı olman için sana sistematik bir çalışma programı hazırlar. Bu programı takip ettiğin sürece eğlenerek tarih öğrenmek çok kolaydır. Tarih dersinde yeteri kadar iyi olduğunda, geleceğe dair önünde pek çok kapı açılır. İlber Ortaylı gibi büyük bir tarih profesörü ve entelektüel olup televizyonlarda boy gösterebilirsin. Emrah Sefa Gürkan gibi Youtube fenomeni olabilirsin. Umberto Eco gibi ünü tüm dünyaya yayılan romanlar yazabilirsin. Özel tarih öğretmenin, tarihle alakalı gelişimini yakından gözlemleyerek seni geleceğe en uygun şekilde hazırlar ve yönlendirir.