Sıkça Sorulan Sorular

ÖĞRETMENLER için

Merak edilen soruların cevaplarını burada

DersimiX sitesinde ‘Öğretmen Olun’ sekmesi altındaki başvuru sayfası üzerinden hesap açabilir ve kayıt işlemlerinizi yapabilirsiniz. Kayıt sonrası profilinizi geliştirmeye başlayabilirsiniz. Eğitim danışmanlık sizinle irtibata geçecek, ve süreçler hakkında size de bilgi veriyor olacaktır.
DersimiX’e bilgilerinizi girdikten sonra sistem tarafından onaylanan hesabınıza erişebilirsiniz. Hesabınızı güncelleyebilir, geliştirebilir, öğrencilerin tercih edeceği ideal profilini oluşturabilirsiniz.
DersimiX’te öğretmen profili oluştururken sizden istenen bilgilerinizi eksiksiz ve doğru girmenizdir. Bu konuda profesyonel hesap oluşturmak için Uzman Eğitim danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.
DersimiX’te öğretmen profili oluştururken sizden istenen bilgilerinizi eksiksiz ve doğru girmenizdir. Bu konuda profesyonel hesap oluşturmak için Uzman Eğitim danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.
Sistem üzerinden özel ders ödemelerini alan DersimiX, öğretmenlere, tercihlerine göre, haftalık yada aylık olarak düzenli ödeme yapar. Ders oldukça bakiyesini online olarak takip edebilen öğretmenler, ödeme zamanı sistemin hizmet bedeli kesintisi kendisine yansıtılarak, ödemelerini alırlar.
DersimiX sistemi üzerinden ders planlamasını yapan ve talep oluşturan öğrencinin talebi, öğretmenin sayfasına düşer. Online olarak onaylamanız sonrası ders saati ve günü kesinleşmiş olur.
Ders ücretlerini belirlemek tamamen sizin elinizde. Dilediğiniz rakamı girebilir, ve dersler oldukça size yapılacak ödeme miktarını dijital olarak takip edebilirsiniz.
DersimiX’te öğrenci talebini daha çok almak ve başarılı bir öğretmen profili çizmek için dikkate alınan kriterler; öğretmenin o güne kadar anlattığı ders saati, aldığı yorumları, ve öğrenci değerlendirme notlarıdır. Bu sebeple olumsuz yorumlar, düşük değerlendirme notları ve az sayıdaki ders saatleri öğrencilerin sizi seçmesinde olumsuz etki yaratacaktır. Bu gibi durumlarda eğitim danışmanınız ile değerlendirme toplantısı yaparak tavsiye ve destek alabilir, profilinizi iyileştirmek için çözümler geliştirebilirsiniz.
Öğretmen memnuniyetini yansıtma adına, ne kadar hızlı dönüş yaparsanız o kadar iyi bir profil çizmiş olursunuz. Genelde en geç 4 saat içinde dönüş yapılan iletişim modelinde, memnuniyetin yüksek olduğunu gözlemledik, bu şekilde bir dönüş yapmanız sizi memnuniyet değerlendirmelerinde ön plana çıkaracaktır.
DersimiX sisteminde 24 saat içinde öğrencinin talebine cevap verilmez ise öğretmenden DersimiX sistemi üzerinden belirli bir oranda kesinti yapılmaktadır.
DersimiX sisteminin sanal iletişim yöntemleri içerisinde entegre olarak iletişimi yürütebilirsiniz. Telefon bilgisinin paylaşmanın faydalı olduğunu düşünüyorsanız zaten iletişim kurduğunuz zamanlarda paylaşabilirsiniz. Biz, iletişimin daha kontrollü ve sağlıklı ilerlemesi adına sistem üzerinden kayıt tutarak iletişime yazılı olarak devam etmenin faydalı olduğu düşünüyor ve öneriyoruz.
DDersimiX profilinizde yer alacak olan ders takviminizi oluştururken, online veya yüz yüze yapabileceğiniz ders günlerini, saatlerini ve müsaitliğinizi kendiniz oluşturabilirsiniz. Öğrenciden talep geldiğinde, uygunluğuna göre onaylar ve takviminiz üzerinden takip edersiniz.
Eğitim danışmanı öğrenci ile iletişim kurmanızda köprü görevindedir. Öğrencinin istek ve taleplerini sizlere ileterek öğrenci ile dersinizi yaparken sizlere yol haritası oluşturur, destek verir, kriz ve problemleri çözmede yardımcınız olur.
Ders iptali sadece DersimiX sistemi tarafından yapılabiliyor. Ders saatinizin 24 saat öncesine kadar ders iptali yapabilirsiniz. Ders iptaliniz hususi sebeplerden kaynaklanıyorsa ve son dakikada ortaya çıkıyorsa eğitim danışmanımız ile görüşme sağlayarak kriz sürecini yönetebilirsiniz.
DersimiX’i sosyal medyada ve özgeçmiş bilgileriniz de paylaşabilirsiniz. Linkedin üzerinde oluşturduğumuz işletme hesabında ‘Bağımsız Öğretmen’ yada İngilizce profiliniz varsa ‘Independent Tutor’ olarak tanımlayabilirsiniz.
DersimiX kişiye özel çözüm ortaklığı ile öğretmenlere yardımcı olur. Tüm süreçlerini resmi yürüten yapımız, size en uygun çözüm formülünü sunar. Bilgilendirme için DersimiX eğitim danışmanımızdan destek talep edebilirsiniz.
DersimiX sistemine kayıt olan öğretmenlerimiz, öğrencilerin kayıt oluşturduktan sonra ilk ücretsiz deneme dersini yapmayı kabul eder. Bu ders tamamen online ve max 30 dk olacak şekilde aileye tanımlanır.
DersimiX üzerinden oluşturmuş olduğunuz profesyonel bir hesap ile yapacak olduğunuz derslerin saati ve geri dönüş memnuniyetleri sonrasında öğrenciler için ön sıralarda yer alan bir profile sahip olacaksınız. Ders Saati + Değerlendirme Puanı + Öğrenci Yorumları + Anlattığınız Derslere Olan Talep sizin ders sayınızın artışında önemli rol oynayacaktır.
DersimiX üzerinden oluşturmuş olduğunuz profesyonel bir hesap ile yapacak olduğunuz derslerin saati ve geri dönüş memnuniyetleri sonrasında öğrenciler için ön sıralarda yer alan bir profile sahip olacaksınız. Ders Saati + Değerlendirme Puanı + Öğrenci Yorumları + Anlattığınız Derslere Olan Talep sizin ders sayınızın artışında önemli rol oynayacaktır.
DersimiX sistemi temelde birebir özel ders sistemini benimsemiş bir sistemdir. Bu sistem de ilerleyen dönemlerde sınıf ve grup çalışmalarına uygun bir platforma da dönüştürülecektir. Şu aşamada birebir dersi destekleyen bir yapıda ilerleyebilirsiniz.
Eğitim Danışmanı, sistemin belirlemiş olduğu öğrenci-öğretmen-veli -eğitim danışmanı dörtgenini oluşmasını sağlayan köprü görevindedir. Öğrencilerin hedeflerine ve velilerin isteklerine göre hedef planlamaları yaparak dersin oluşmasına destek olur. Görüşmeler her ders sonrasında mutlaka yapılır. Hem öğretmen hem de aile ile düzenli iletişim içinde olan eğitim danışmanı, sürecinde merkezinde aktif rol oynar.
DersimiX özel derse danışmanlık sistemi ile yön veren bir platformdur. Bu sebeple süreçte her zaman eğitim danışmanı yer alır ve size eşlik eder.
DersimiX üzerinde hizmet sağlayıcı olarak öğretmenlerimiz ile iki tarafında haklarını koruma adına sistemi kullanım sözleşmesi gerçekleşir. Ödemeler yine öğretmene yapılır. Bu noktada TC kimlik numarasına ihtiyaç vardır. Bu konuda herhangi bir engel söz konusu ise, eğitim danışmanlarımızla bu konuyu paylaşarak size özel, varsa, bir çözüm önerisi sunulabilir.
DersimiX diğer platformlardan farklı olarak hem hizmet yeri hem de pazar yeridir. Verilen her özel ders ödemesi içerisinde vergi, danışmanlık hizmeti, sistem kullanım ücreti ve banka komisyonu gibi finansal kesintiler vardır. Bu nedenle listelenen ücret ile alınan ücret farklıdır. Bu rakamları sizler sistem üzerinde ders oluştururken görüyor ve ona göre size uygun rakamları listeliyor olacaksınız.
DersimiX nasıl çalışır