Matematik bir dersten daha fazlasıdır. İlkokul birinci sınıftan üniversite son sınıfa kadar kullandığımız ve hatta iş hayatında da kullanmaya devam ettiğimiz değerli bir araçtır. Doğanın ve yaşamın dilidir. Yeri geldiğinde bir hayvanın içgüdüsel davranışları bile matematiksel formüller aracılığıyla ifade edilebilir. Matematik, böylesine önemli ve hayatımızın her alanındayken bu derse yeteri kadar ilgi göstermemek son derece mantıksızdır.

Matematik dersine hak ettiği ilgiyi gösteren her öğrenci bu derste başarı sağlayabilir. Matematiğe hak ettiği ilgiyi göstermenin en kısa yolu ise özel ders almaktır. Matematikten özel ders almanın sayısız avantajı vardır.

Çok Daha Hızlı Öğren

Matematik özel ders veren öğretmenler, senin algılarına en iyi hitap edecek anlatım yöntemlerini kullanır. Ayrıca özel matematik öğretmenine aklına takılan tüm soruları en ince ayrıntısına kadar sorabilirsin. Sınıfça işlenen derslerde, öğretmenin matematiğin her konu ve sorusuna yeterli zaman ayırma ihtimali yoktur. Ancak birebir matematik dersinde her konu ve soru sen iyice anlayana kadar tekrar edilir. Bu sayede çok daha hızlı ve verimli bir şekilde matematik öğrenebilirsin.

Özel Öğretmenle LGS ve YKS Çocuk Oyuncağı!

Özel matematik öğretmenin, MEB ve ÖSYM'nin düzenlediği sınavlarda nasıl soru tipleriyle karşılaşabileceğine son derece hakimdir. Öğretmenin sana özel matematik dersi verirken sınavlarda çıkma ihtimali yüksek olan soru tiplerine ekstra önem verir. Bu sayede yaşıtların, belli başlı soru tiplerinde dakikalarca oyalanırken sen kalem kullanmaya bile ihtiyaç duymadan doğru cevaba ulaşabilirsin. Zaman yönetiminin hayati olduğu LGS ve YKS gibi sınavlarda matematik sorularını büyük bir hızla tamamlayarak rakiplerine fark atabilirsin.

Sınırsız Kaynak Sayısız Soru Tipi

Matematikteki formül ve kuralları hemen herkes bilir. Ancak formül ve kuralları soru üzerinde nasıl uygulamak gerektiğini bilmek bambaşka bir yetenektir. Bu yüzden özellikle matematik dersinde gerek yazılılara gerek test sınavlarına hazırlanırken mümkün olduğu kadar çok soru tipiyle karşılaşmak gerekir. Böylece karşına hangi soru tipi çıkarsa çıksın birkaç basit işlemle sonuca ulaşabilirsin. Özel matematik dersi öğretmenleri, yıllar boyunca tüm kaynakları tarayıp farklı farklı soru tipleri keşfederler. Öğretmeninin ders esnasında kullanacağı, ödev vereceği ve önereceği özel kaynaklarla sayısız soru tipine aşina olur ve tüm sınavlardan en yüksek puanları alırsın.

Kişiselleştirilmiş Çalışma Programı

Matematik özel bir derstir. Bu derse yeteri kadar vakit ayıran ve doğru yöntemle çalışan her öğrenci başarı merdivenini hızla tırmanabilir. Peki ama yeteri kadar vakit ve doğru çalışma yöntemleri nasıl belirlenir? Bu sorunun cevabı, öğrenciden öğrenciye değişiklik gösterir. Cevabı tek başına bulmak isteyen öğrenciler seçenekler arasında kaybolabilir. Yanlış yöntemleri denerken büyük vakit kayıpları ortaya çıkabilir. Yorgunluk, bıkkınlık ve isteksizlik hissedilebilir. Ancak özel matematik öğretmenin, bu sorunun cevabını seninle yaptığı ilk derslerde bulur. Sana özel bir çalışma programı hazırlayarak hem ayırman gereken vakti hem de nasıl çalışman gerektiğini nokta atışı tespitlerle sana sunar. Geçmişte matematikten çok başarısız olmuş olsan bile özel ders öğretmeninle tüm eksiklerini hızlıca kapatabilirsin. Alanında harikalar yaratan en güler yüzlü matematik öğretmenlerini DersimiX'de bulabilirsin!