LGS Sınavına Neden Özel Öğretmenle ile Hazırlanmalıyım?

LGS veya uzun ismiyle Liselere Geçiş Sistemi, her yıl yaklaşık bir milyon öğrencinin iyi bir lise kazanma hayaliyle girdiği sınavdır. Eğer sen de LGS'ye çok iyi hazırlanmak ve rüyalarını süsleyen lisede iyi bir eğitim almak istiyorsan LGS'de yapacağın her netin çok değerli olduğunu bilmen gerekir. LGS, görünürde yalnızca liseye giriş sınavı olsa da, dolaylı olarak iyi bir üniversite kazanmanın da önünü açar. Çünkü iyi bir liseye yerleştiğinde devamı çorap söküğü gibi gelecektir.

Bazı bilinçsiz öğrenciler, LGS'ye yeteri kadar önem vermiyor olabilir. Ancak LGS, 8. sınıftan sonra yalnızca bir kez yapılan bir sınavdır. Başta üniversite sınavı olmak üzere diğer pek çok sınava sayısız kere girme hakkın bulunuyor. Diğer bir deyişle hayatında sadece bir kere LGS'ye gireceksin. Hayatında yalnızca bir kere gireceğin bir sınavda elinden gelen en yüksek puanı almak ister misin? Eğer cevabın koca bir evet ise, LGS'ye hazırlanırken eksik olduğun ders ve konular için özel ders alabilirsin. Peki LGS'ye neden özel öğretmenle hazırlanmalısın? İşte karşında bu sorunun başlıca yanıtları.

Eğlenirken Öğren

Ders çalışmanın dünyanın en eğlenceli aktivitesi olmadığı kesin. Ancak LGS'ye özel öğretmenle hazırlandığında, dersler ilgini daima canlı tutacak şekilde planlanır. Hatta çoğu özel öğretmen, dersleri çok daha eğlenceli hale getirmek için ilgi çekici içerikler hazırlar ve dersleri oyunlaştırma yöntemiyle işler. Ders çalışırken zaman su gibi akıp gitsin, beraberinde de başarıyı getirsin istiyorsan LGS'ye özel öğretmenle hazırlanmak sana istediğini verebilir.

Korktuğun Ders Kalmasın!

LGS'ye hazırlanırken ilk seferde anlamayacağın pek çok konu ve ders ile karşılaşabilirsin. Ancak endişelenme, bu gayet normal bir durum. Doğru yöntemle ve yeteri kadar vakit ayırarak çalıştığın her derste başarılı olabilirsin. Peki doğru yönteme nasıl karar vermelisin? Özel öğretmen tam da bu noktada devreye girer. Seninle birkaç ders yaptıktan sonra belirli ders ve konularda neden zorlandığını analiz eder. Ardından bu sorunun üstesinden gelmeni kolaylaştıracak önerilerde bulunur. En başarısız olduğun derslerde bile özel öğretmeninin senin için hazırlayacağı çalışma programlarıyla netlerini arttırabilirsin.

Özel Öğretmen Dilediğin Zaman Yanında

Sınıf ortamında ders dinlemek kimi zamanlarda zorlayıcı olabilir. Öğretmenin dersi hızlı anlatması, sınıftaki diğer öğrencilerin derste gürültü yapması veya eğlenceli olduğu kadar yorucu da olan bir beden dersi gün içerisinde derslere odaklanamamana yol açabilir. LGS'ye özel öğretmenle hazırlandığında tüm bu olumsuzluklardan sakınmış olursun. Özel derslerini ister ev ortamında ister sakin bir kafede gerçekleştirebilirsin. Böylece kendini en iyi hissettiğin zamanlarda derslerini çok daha kolay öğrenirsin. Ayrıca özel ders öğretmenin seni yalnızca ders çalıştırmakla kalmaz, aynı zamanda sana ağabeylik/ablalık da yapar. Ders dışı konuları da özel öğretmeninle paylaşabilirsin.

Ezberleyip Unutmaktan Sıkılmadın Mı?

Okulda işlenen dersler, belli bir süre içerisinde tamamlanmak zorundadır. Bu yüzden okuldaki öğretmenlerin, kimi zaman istemeyerek de olsa konu ve soruların mantığını anlatmaktan çok çözümü anlatıp geçebilir. Bir sorunun çözümünü ezberlemek de kalıcılıktan uzaktır ve sınava kadar tüm püf noktaları unutmana sebep olabilir. Ancak LGS'ye özel öğretmenle hazırlandığında süre kısıtınız olmayacağı için tüm konu ve soruların mantığını öğrenebilirsin.