Kimya genel olarak birbiri ile bağlantılı bir derstir. Bu yüzden eksiksiz bir çalışma gerektirir. Kimya dersine uygun yöntemlerle nasıl çalışabileceğinizi, bu yazımızda paylaşacağız.

Konu Özeti Çıkarın

Kimya dersinin bir kısmı sözel olduğundan birçok bilgiyi bir anda öğrenmeniz mümkün olmayabilir. Konuların özetlerini çıkardığınızda, tekrar etmek için konuyu baştan almanıza gerek kalmayacak. Ve düzenli tekrarları, o özetten yaparak konuları daha iyi kavramış olacaksınız.

Konu Atlamayın

Bazı konuların zorluğu, diğer konularla bir değildir. Bu yüzden bazı öğrenciler, konuları kolay olan veya sözel konuları direkt olarak geçerek hata yaparlar. Kimya kendi içinde bağlantılıdır. Hiçbir konuyu atlamadan detaylı çalışmanız gerekir.

Doğru Notları Alın

Not almak sizi bir şeyler yazmaya zorlar. Kimya çalışırken tanışacağınız formüller ve denklemler, onları yazdıktan sonra hatırlamanız ve anlamanız çok daha kolay olacaktır.

Pratik Yapın

Kimya öğrenmenin ve çalışmanın anahtarı pratik yapmaktır. Alıştırma problemlerini tamamlamak, denklemleri çözmek, formülleri çalışmak vb. günlük çalışma rutininizin temel bir özelliği olmalıdır.