Kimya Dersinde Özel Öğretmen

Fen bilimlerinin en eğlenceli alt dallarından biri olan kimya dersi, kendimizi ve çevremizi daha iyi anlamamız için de son derece önemlidir. Kimya dersine yeterli önemi vermek biyoloji ve fizik gibi fen bilimlerinin diğer alt dallarında da işini kolaylaştırır. Ayrıca günlük hayatta kullandığımız sabun, şampuan ve parfüm gibi ürünlerin kimyasını çözmek oldukça keyiflidir. Kimya dersinde yeteri kadar iyi olursan, gelecekte çevre kirliliğinin önüne geçmek ve atıklardan enerji üretmek gibi dünyanın kaderini değiştirebilecek alanlar üzerine çalışabilirsin. Gururumuz Aziz Sancar gibi nobel kimya ödülünü kazanabilirsin.

Kimya dersinde başarılı olmak için özel ders alabilirsin. Alacağın özel dersler, kimyada halihazırda başarılıysan gözünü çok daha yükseklere dikmeni kimya ile yıldızının barışmadığını düşünüyorsan da eksiklerini hızlıca kapatmanı sağlar.

Sınavların Yıldızı Sen Ol

Liseye giriş sınavı ve üniversite sınavı gibi ciddi sınavlara mı hazırlanıyorsun? Veya kimya yazılılarında sınıf birinciliğine mi oynamak istiyorsun? Hayallerindeki başarı ne olursa olsun özel öğretmenin başarıya giden yolda daima yanında! Kimyadan özel ders alarak, test sorularında hız kazanmanın püf noktalarını öğrenebilirsin. Yazılılarda karşılaşabileceğin bilgi ve yorum sorularını saniyeler içerisinde cevaplayabilirsin. Hatta dilersen kimya öğretmeninle kimya dersini ilgilendiren projeler üretebilirsin. Kimya dersine karşı motivasyonunu arttıracak belgesel ve dizi tavsiyeleri alabilirsin. Kimya dersine özel bir öğretmen eşliğinde çalışmaya başladığında farkı çok kısa sürede hissedeceğinden emin olabilirsin.

Ayrıntılarda Kaybolma

Tepkimeler, bileşikler, periyodik tablo, organik kimya ve daha pek çok farklı konuyu içeren kimya dersi, barındırdığı ayrıntılarla öğrencileri ciddi anlamda zorlayabilir. Pek çok öğrenci, kimya dersine nereden ve nasıl çalışmaya başlayacağı hakkında kararsız kalır. Kimya dersi için özel öğretmenle çalışmaya karar verdiğinde tüm bu sorunlardan kurtulursun. Çünkü özel öğretmenin, en karmaşık konuları bile sadeleştirerek ve oyunlaştırarak anlatır. Böylece kimya alanında hızla gelişebilirsin. Özel öğretmeninden alacağın tüyolarla en zor soruları bile kolayca çözebilirsin. Hem sınıfta hem de okulda soru soran değil soru sorulan öğrenci statüsüne geçiş yapabilirsin.

Sana Özel Çalışma Programı

Herkesin öğrenme tarzı farklıdır. Kimi arkadaşların bol bol okuyarak kimi arkadaşların rengarenk notlar çıkararak daha hızlı öğreniyor olabilir. Bazı arkadaşların kimyaya günde birkaç saat ayırırken bazı arkadaşların günler boyu kimya çalışıyor olabilir. Ancak hiçbir arkadaşının kimya dersine ayırdığı vakit ve bu dersi öğrenme yöntemi sana birebir uymak zorunda değildir. Tam da bu noktada devreye girerek işini büyük ölçüde kolaylaştıran özel öğretmenin, senin kişisel özelliklerini  ön planda tutarak güzel bir çalışma programı hazırlar. Sen de hem zamanını verimli kullanmış hem de eğlenerek öğrenmiş olursun.

İsabetli Kaynak Tavsiyeleri

Özel öğretmenin, dersi sana en uygun şekilde anlatır. Bunun yanı sıra, kaynak tavsiyesinde bulunurken de seviyene ve öğrenme alışkanlıklarına uygun materyaller önerir. Böylece konu tekrarı yaparken veya soru çözerken, seviyenin üzerindeki sorularla zorlanıp kimya dersinden soğumazsın. Seviyenin altındaki soruları çözerek başarı illüzyonu tuzağına düşmezsin. Tam seviyene hitap eden sorularla tutarlı bir şekilde kendini geliştirmeye devam edersin.