Nasıl Başarılı Olunur: Geometri

Temel Geometri derslerinde ilk olarak geometrinin yapı taşlarını öğreniriz. Daha sonra sınıf atladıkça farklı birçok konuyu öğreniriz ve geometri dersi bazı öğrencilerimiz için giderek zorlaşır. Peki, geometri dersinde başarılı olmak için ne gibi yöntemler uygulamalıyız? Gelin, beraber inceleyelim.

Temel Bilgilerinizi Sağlamlaştırın

Geometri konuları birbiri ile bağlantılı konulardır. Temelinizi sağlamlaştırmadan ilerlemek, ileride çalışacağınız konuları anlamamanıza sebep olabilir.

Çizmeyi Unutmayın

Geometri, şekillerden oluşan bir derstir. Dersleri dinlerken aynı zamanda notlarınızı almayı unutmayın. Çözüm için gerekli olan tüm detayları kendiniz çizin.

Bol Bol Pratik Yapın

Öğretmenlerinizle beraber soruları çözerken muhtemelen konular kolay gelecektir. Fakat kendi başınıza soru çözmeye başladığınız ilk zamanlar zorlanabilirsiniz. Bu zorlanma gayet normaldir. Bol bol soru çözmeye devam etmeli ve pratik kazanmalısınız.

Mantığını Kavrayın

Soru tiplerinin çözümünü ezberlemeye çalışmayın. Çünkü özellikle TYT Geometri soru tipleri, modelleme tarzında önümüze çıkmaktadır. Bu yüzden konunun mantığını kavramanız çok daha önemlidir.

Süreklilik

Geometri dersinin başarı noktası sürekliliktir. Bu derste hızlı sonuçlar alamayabilirsiniz. Fakat sürekliliğinizi bozmadan devam etmeli, disiplinli bir şekilde çalışmalısınız.