Fizik Dersinde Özel Öğretmen

  • 12 Nov 21
  • Dersimix Akademi
  • 130 views
  • 0 Comment
  • Özel Ders

Fizik dersi öğrencilerin tek başına fizik kitaplarını ezber yaparak öğrenilebilecek bir ders çeşidi değildir. Ancak doğru bir teknik benimsemiş olan başarılı ve tecrübeli bir fizik öğretmeni tarafından fizik dersi en doğru öğrenilebilir. Fizik dersi öğrenciler tarafından çoğu zaman soyut bir ders şeklinde görülür. Bundan dolayı da çoğu öğrenci bu derste zorlanır. Öğrencilerin mantıklı hayaller kurup, kurgu ile hayaldeki fiziksel olayları mantıklı birer matematik denklemlerine dönüştürebilmesi gibi son derece büyük bir sorun olarak görülür. Ve bu nedenle de çoğu zaman fizik dersinde başarısız olunur. Özel fizik dersi sayesinde çözüme kolay şekilde gidiş yolundan faydalanmak son derece mantıklıdır. Fizik dersi aslında hayatın pek çok yerinde karşınıza çıkar. İlkokulda ve ortaokulda Fen Bilimleri şeklinde, lisede ve üniversitede Fizik şeklinde, hatta iş bulma noktasında dahi zaman zaman karşınıza çıkar.

Fizik Dersinin Önemi Nedir?

Fizik dersi, sayısal öğrenciler için hem diploma notu hem de merkezi sınav konusunda son derece önemli, hatta olmazsa olmaz bir branş olarak kabul edilir. Aynı zamanda iyi bir fakülte ve iyi bir bölüm için de önemli bir derstir. Yapılması zor olduğundan dolayı ülke genelinde ortalaması düşük olan ve standart sapması yüksek olan bir branştır. Daha açık bir tarifle öğrenci ortalamanın üstüne ne kadar çıkabilirse sıralaması da aynı oranda yükselir. Fizik; içerisinde hem matematik hem de geometriyi barındırdığı için üst düzey bir derstir. Aynı zamanda sentez ve yüksek analiz becerisi gerektirir. Bu kapsamda bir öğrencinin bu dersi tek başına kolay bir şekilde halledebilmesi pek de mümkün değildir. Alanında uzman olan iyi bir öğreticiden yardım almakta fayda vardır. Fizik dersi kendi içinde konu anlatımından çok farklı çeşitli soru türleri ve örnekler barındırır. Bu nedenle birebir şekilde alınan özel ders öğrencinin, bir uzman gözetimi altında çok ve farklı sayıda soru çözmesine imkan sunan avantajlı bir hizmettir. Hedefi yüksek olan öğrenciler imkan kapsamında bu hizmetten faydalanmalıdır. Fizik üst düzey ve zor bir ders olduğundan dolayı uzman tarafından alınmalıdır. Öğrencinin bir konuyu yanlış anlaması ya da olduğundan karmaşık şekilde öğrenmesi öğrenci açısından dezavantajlı bir durumdur. Bu nedenle öğrenciler fizik dersi için kesinlikle uzman ve kendini sürekli yenileyip geliştiren bir öğretmen tercih etmelidirler.

Fizik Dersinde Özel Öğretmenin Avantajları Nelerdir?

  • Denklem çözümlerinde daha pratik olabilirsiniz.
  • Anlamadığınız konular üzerinde daha derin bir şekilde yoğunlaşabilirsiniz.
  • Formülleri doğru kavradığınız zaman soru çözümlerinde vakit kazanmış olursunuz.
  • Kalabalık ortamlarda detaylarına hakim olamadığınız konuları birebir şekilde daha verimli olarak anlayabilirsiniz.
  • Fizik için özel ders aldığınız zaman hem sınavlara hem ilerideki yaşantınıza hem de diploma puanınıza yatırım yapmış olursunuz.