Ekonomi Dersine Nasıl Çalışılır?

Ekonomi, öğrenciler için daha zorlayıcı derslerden biri olma eğilimindedir. Özellikle lisede ekonomi görmeyen, üniversite birinci ve ikinci sınıf öğrencileri için. Bu yüzden lise döneminde de ekonomi ile ilgili konulara önem vermek ve çalışmak gerekir. Peki, ekonomi dersine nasıl çalışılır?

Okurken Anlamaya Çaba Gösterin

Ekonomi metninizi okurken anlamak için okuyun. Herhangi bir taslağı veya özeti okumak için 10-15 dakika harcayarak başlayın. Bölümün ana noktalarını belirlemeye ve hatırlamaya çalışın.

Doğru Notlar Alın

Ders sırasında öğretilenlere konsantre olurken söylediği her şeyi yazmak için yeterli zaman yok. Sınıftaki zamanınız, sunulan ekonomik kavram ve ilkeleri kavramaya ve uygulamaya adanmalıdır.

Derse Gelmeden Önce Çalışın

Derse başlamadan önce, bir önceki derste öğrendiğiniz bilgileri tekrar edin. Böylece gelecek derse daha hazır başlamış olursunuz ve öğrendiklerinizi pekiştirebilirsiniz.

Kavramları İyi Öğrenin

Ekonomi, kendi içeriğinde bilmediğimiz birçok kavram bulundurur. Bu kavramları bilmeden ekonomi çalışmak mümkün değildir. Yapacağınız önemli adımlardan biri, bu kavramları iyice öğrenmektir.