LGS'ye her yıl neredeyse bir milyon öğrencinin katıldığını biliyor muydunuz? Katılımcı sayısının ve dolayısıyla rekabetin böylesine yoğun olduğu bir sınava çocuğunuzu en iyi şekilde hazırlamalısınız. Çünkü çocuğunuz, tüm hayatı boyunca LGS'ye yalnızca bir kez katılabilecek. Çevrenizdeki bazı veliler, liseye giriş sınavının önemli olmadığını, asıl önemli olanın üniversiteye giriş sınav olduğu gibi son derece yanlış bir düşünce içerisinde bulunabilirler. Ancak bir öğrenci, üniversite sınavına istediği üniversite ve bölümü kazanana kadar tekrar tekrar girme hakkına sahipken LGS'ye sadece bir kere girme hakkına sahiptir.

LGS'nin bir diğer önemi de, iyi bir liseye yerleşen öğrencilerin çok yüksek oranlarla ülkemizin en elit üniversitelerine yerleşmesidir. Örneğin çoğu fen lisesi, mezun ettiği öğrencilerin %80 kadarını tıp fakültelerine yerleştirir. Çocuğunuz iyi bir liseyi kazandığında kendisi gibi çalışkan öğrencilerle arkadaşlık kuracak ve yine kendisi gibi çalışkan öğrencilerle rekabet içerisinde olacak. Bu da lise süreci boyunca çocuğunuzun derslerine dört elle sarılması ve başarıdan başarıya koşması anlamına geliyor. Çocuğunuzun iyi bir liseyi kazanabilmesi için çocuğunuza özel öğretmenlerle yardımcı olabilirsiniz.

Özel İlgi Eğitim Kalitesini Yükseltir

Sınıf ortamında öğretmenlerin tüm çocuklara özel ilgi göstermesi imkansızdır. Ancak özel öğretmenle ders çalışan çocuklar, sordukları her soruya cevap bulabilir ve dersleri çok daha hızlı kavrayabilir. Sınıf ortamında çocuğunuzun çekinmesi veya kendisini daha başarılı öğrencilerle kıyaslayarak motivasyonunu kaybetmesi gayet olasıdır. LGS'ye hazırlanırken özel öğretmenle ders çalışan çocuklar ise sadece derse odaklanırlar. Böylece en başarısız oldukları derslerde bile kısa sürede ciddi yükselmeler gösterebilirler.

İpler Sizin Elinizde

Etüt merkezi ve dershanelerde, çocuklara tüm konular tekrar tekrar anlatılır. Çocuğunuz sınava hazırlanırken ve zaman kendisi için çok önemliyken, halihazırda iyi olduğu konu ve dersleri tekrar tekrar dinleyerek zaman israfı yapmasına gerçekten ihtiyaç var mı? Özel ders öğretmenleri, çocuğunuzla yaptıkları ilk derslerden itibaren çocuğunuzun eksik olduğu konuları tespit eder. Böylece çocuğunuz, zamanını yalnızca gerçekten ihtiyaç duyduğu konu ve dersler için harcamış olur. Çocuğunuzun asla çözmeyeceği soru bankaları ve kullanmayacağı tuğla kalınlığındaki kitaplardan kurtulmak da cabası! LGS'ye yönelik özel ders veren öğretmenler, çocuk ve ebeveynler üzerinde herhangi bir dayatma yapmaz. Hem zaman hem de kaynak konusunda sizin isteklerinize uygun hareket ederler.

Aile Bütçenizi Önemseyin

Çocuğunuzun LGS'ye özel öğretmenle hazırlanması, eğitim kalitesi ve ders verimliliği gibi konularda olduğu gibi maddi açıdan da daha avantajlıdır. Çünkü aksini talep etmediğiniz sürece özel dersler sizin evinizde gerçekleştirilir. Böylece çocuğunuzun harçlığına ulaşım ve yemek masrafını ilave etmek zorunda kalmazsınız. Çocuğunuz evde daha uzun süre vakit geçireceği için sağlıklı beslenme ve kıyafetlerini daha uzun süre kullanma gibi yan avantajlara da sahip olmuş olacak.

Çocuğunuzun İlgisi Kaybolmasın

LGS'ye girecek olan öğrencilerin yaş aralığı göz önünde bulundurulduğunda, çocukların derslere olan ilgilerini kaybetmesi ihtimal dahilindedir. Üzerine bir de sınav stresi eklendiğinde erken pes etme veya ders çalışmaktan kaçınma gibi kötü sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Ancak çocuğunuza hem öğretmenlik hem de ağabeylik/ablalık yapacak olan özel öğretmenlerle bu sorunların önüne geçebilirsiniz. Zira özel öğretmenler, çocuğunuzun sosyalleşme ihtiyacını da bir nebze karşılar. Ayrıca çocuğunuzun ilgisini daima canlı tutabilmek için sık sık oyunlaştırma yöntemini kullanırlar.

İster online ister yüz yüze... Dilediğiniz eğitim modelinde, çocuğunuzun ihtiyaç duyduğu tüm dersler için en kaliteli özel ders öğretmenlerini DersimiX'de bulabilirsiniz!