Nasıl Başarılı Olunur: Biyoloji

Fen Bilimleri dersleri birçok öğrenci için zordur. Biyoloji gibi bir derste başarılı olmak istiyorsanız, derse karşı tutumunuzu değiştirerek başlamalısınız. Bu derste, başarıyı yakalayabilmeniz için sizlerle birkaç öneri paylaşacağız.

Aktif Çalışma

Aktif çalışma, sadece okuyarak veya dinleyerek çalışmadan ziyade not alarak, sesli bir şekilde konuları anlatarak, soru sorarak gerçekleşir. Biyolojide başarılı olmak isteyen öğrencilerin, aktif çalışmaları gerekir.

Önceden Eksiklerinizi Tamamlayın

Çoğu öğrencinin yaptığı hatalardan biri, son ana kadar eksik olduğu veya anlamadığı konuları sormamaktır. Eksiklerinizi tamamlamak için beklediğiniz takdirde zaman konusunda sıkıntıya düşebilirsiniz.

Kelime Kartları Kullanın

Biyoloji, çok detayı olan bilgi ağırlıklı bir derstir. Özetin özetini de çıkarmak size zaman zaman fayda sağlayacaktır. Ezberlenmesi gereken kelimeleri, kartlara yazarak bunu bir oyun haline dönüştürebilirsiniz.

Çalışma Grubuna Katılın

Biyoloji, diğer derslere göre grup halinde çalıştığınızda daha çok verim alınan bir derstir. Arkadaşlarınızla beraber biyoloji dersi için ortak bir çalışma günü belirleyebilirsiniz. Burada konuları birbirinize anlatarak ve soru çözmede yardımlaşarak birbirinize fayda sağlayabilirsiniz.