Bilgisayar Dersine Nasıl Çalışılır?

Bilgisayar dersi ortaokul itibariyle öğrencilere verilen bir derstir. Bu derste birebir uygulama veya teorik alanlarla eğitim verilir. Sizlere, bilgisayar/kodlama dersine çalışırken yapılması gereken bazı yöntemlerden bahsedeceğiz.

Derste Öğrenin

Derste öğretmenlerinizden öğrendiğiniz bilgileri düzenli takip etmek çok önemlidir. Bu yüzden bu derse çalışmadan önce dersi derste öğrenmeniz gerekir.

Pratik Yapın

Derste öğrendiğiniz kodlamaları, programları ve özellikleri pratik yapmak daha iyi öğrenmenizi sağlayacaktır.  Bol bol pratik yaparak bilgileri aklınızda yer edebilirsiniz.

Not Çıkarın

Öğrendiğiniz birçok formül veya kod dili olabilir. Bu bilgileri unutmamak için not almayı ihmal etmeyin. Daha sonrasında bu notlara çalışıp konuları tekrar edebilirsiniz.

Eğitim Videoları İzleyin

Öğrendiklerinizi pekiştirmek ve üstüne yeni şeyler koyabilmek için internet üzerinden eğitim videoları izleyebilirsiniz. 

Özel Ders Seçenekleri

Özellikle kodlama üzerinde kendinizi geliştirmek istiyorsanız, özel ders alma opsiyonunu da kullanabilirsiniz. DersimiX üzerinden bu alanda size uygun hocalarınızla beraber kendinizi geliştirebilirsiniz.