AYT Türkçe aslında Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde öğrencilerin karşısına çıkar. Burada soru sayısı 5-6 arasında değişmektedir. TYT Türkçede bulunan konularını kapsayan konulardır.  AYT Türkçe dersine çalışmak için bazı yöntemleri uygulamanız, daha başarılı olmanızı sağlar.

TYT Türkçe Konularını Bitirin

AYT Türkçede çıkacak soruların konuları, TYT Türkçe ile bağlantılıdır. Bu yüzden ilk olarak Temel Türkçe konularını iyice öğrenmelisiniz. Eksiklerinizi kapamalısınız.

Dil Bilgisi Konularına Ağırlık Verin

TYT Türkçede çok fazla paragraf sorusu bulunur. AYT Türkçede de karşınıza çıkabilir ama rakiplerinizin önüne geçmek için dil bilgisi konularına ağırlık vermeniz çok daha iyi olacaktır.

Küçük Notlar Alın

Her zaman söylenildiği gibi, bir şeyin aklınızda kalması için not almak çok önemlidir. Özellikle dil bilgisi çalışırken not almanız, ileride konuları daha rahat tekrar etmenize yarayacaktır.

Alan Denemesi Çözün

AYT Türkçeyi kavramak istiyorsanız bolca alan denemesi çözmeniz gerekir. AYT Türkçe, Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde karşınıza çıktığından dolayı, bütün olarak bu alana hazırlanmak daha faydalı olacaktır.