Nasıl Çalışmalıyım: Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersi

AYT sınavından Din Kültüründen sorumlu olan öğrencilerin bazıları, konu çalışma konusundan bu derse çok fazla vakit ayırmayabiliyorlar. Fakat derece yapmak isteyen ve öne geçmek isteyen öğrencilerin, bu derse özel olarak çalışmaları gerekir. Bu çalışma başka dersler gibi çok vakit alacak ve öğrenciyi zorlayacak şekilde değildir.

Dua ve Hadislere Çalışın

AYT Din Kültüründe karşınıza çıkabilecek şeylerden birkaçı dua, hadis veya ayettir. Bu yüzden bunlara çalışmak ve öğrenmek soruları çok daha kolay bir şekilde çözmenize yarayacaktır.

Kavramlar İçin Kartlar Hazırlayın

Din Kültürü dersinde öğrencileri zorlayan kavramlar mevcuttur. Bu kavramların anlamını bildiğiniz takdirde soruları da çözebilirsiniz. Kavramları çalışırken hatırlamanıza yardımcı olacak şeylerden biri, kavramları küçük kartlara not almaktır.

AYT Din Kültürü Çalışma Günü Belirleyin

Haftada bir gününüzün belli bir saatini bu ders için ayarlayabilirsiniz. Din Kültürü tüm gününüzü alacak bir ders değildir. Birkaç saatle beraber bu dersi çalışarak başarıyı kolaylıkla yakalayabilirsiniz.

Çıkmış Soruları Çözün

Soru tiplerinin analizini yapmak için en faydalı şey, geçmiş senelerde çıkmış soruları çözmektir. Son üç senenin çıkmış sorularını tüm konularınızı bitirdikten sonra çözebilirsiniz.